Telefon: 0553 051 07 09

Bayraklı Lokma Dökümü

Bayraklı Lokma Dökümü

Bayraklı lokma dökümü, hayrına lokma döktürmek isteyenlere geleneklerimize uygun şekilde hizmet vermektedir.

Osmanlı döneminde saraylarda tüketilen bu hafif ve lezzetli hamur tatlısı sonrasında halkımızın evlerinde hayır amaçlı yapmaya başladığı bir tatlıya dönüşmüştür.

Akabinde modern makineler aracılığı ile bu hizmeti veren kurumlar oluşmuştur.

İzmir'de lokma dökümü gelenekselleşmiş bir hayır işlemidir. Hem acıyı hem de sevinci İzmir halkıyla paylaşmanın bir yöntemi olmuştur.

Vefat eden yakınlarını yad etmek isteyenler de bebek sahibi olup mutlulukla dolanlar da lokma döktürür.

Düğün, nişan, sünnet, mevlit, sınav, yeni bir işyerinin açılması gibi birçok iyi beklentiler içeren durumlarda hayrına lokma döktürülür, insanların hayır duaları alınır.

Lokma döktürmek, hayır işlemenin ve bunu insanlarla paylaşmanın bir yoludur. İzmir’de lokma ücretsiz olarak dağıtılır.

Bayraklı lokma dökümü, acının ve sevincin birçok biçiminin hayırlara vesile olması amacıyla gerçekleştirilir. Evlilik, nişan, sünnet, adak, yeni bir iş, aileye dahil olan bir bebek, bir başarı veya ölmüşlerin ruhunu yad etmek… Hepsi için lokma dökülür.

Tanımadığın bir insana bile bir parça yemek sunmak, bu milletin ne kadar yüce gönüllü olduğunun kanıtıdır. Öyle ki, bunu bir gelenek haline getirmiştir.

Halkımız "veren el alan elden üstündür" diye boşuna dememiş. Hayır dualarınız kabul olsun.

Bayraklı Lokma

Bayraklı Lokma

Bayraklı lokma, istenilen zaman ve mevkide lokma dökümü yaparak hayır işlemek isteyenlere kolaylık sağlar.

İyi malzemelerle ve ustalıkla yapılan lokma, çok lezzetli bir sokak tatlısı olarak kabul edilir. Mayası, yağı, şerbeti iyi hazırlanmışsa tadına doyum olmaz.

Lokma, istenilen zaman ve yerde kızartılır ve üstüne özel şerbeti atılarak insanlara uygun kaplar ile sunulur.

Kentin her yerinde mobil araçlar sayesinde servis edilebilir. İstenirse dükkanınızın yada evinizin önünde, istenirse kalabalık sokak ve caddelerde kolaylıkla hazırlanabilir.

Bayraklı lokma, fındık(saray) ya da halka biçiminde hazırlanan lokmaları sizin için istediğiniz her yerde servis eder.

İyi un, yeterince mayalanmış maya, kaliteli yağ ve şeker-tuz kullanarak lokmayı en lezzetli hale getirecek ustalarıyla şahane bir lezzet yaratır.

Bayraklı Lokmacı

Bayraklı Lokmacı

Bayraklı lokmacı, bir vesileyle hayır işlemek amacıyla lokma döktürmek isteyenlere hizmet verirken kentin bu kültürünü de en iyi şekilde yaşatmayı esas alır.

İyi lokma dökmenin sadece kaliteli malzeme kullanarak yapılacağını söylemek mümkün değildir. Malzemenin kalitesi kadar ustalık da çok önemlidir.

Lokma dökme işinde bilgi ve tecrübe önemli bir yer tutar. Her maya yapıp kızartan ve üstüne şerbet basan lokma yapamaz. Lokma dökmenin de kendine has bir yöntemi ve tekniği vardır.

Lokmanın çıtır derecede kızardıktan sonra doğru anda şerbetlenmesi gerekir. Bunlar hep uzun deneyimler ve ustalıkla kazanılır. Ve tabi hijyene dikkat etmek esastır.

Hijyenik ve sağlıklı bir şekilde lokma dökmek içinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle çok ciddi bir konudur. Biz bu konuyu çok ciddiye alıyoruz.  Bayraklı lokmacı, lokma dökme işini bu ciddiyet ve ustalıkla yapmaktadır.

İstenilen zamanda, istenilen yerde, sahip olduğumuz seyyar ekipmanlar ile lokma dökme hizmeti verebilmekteyiz.

Bayraklı Lokma Fiyatı

Bayraklı lokma fiyatı, talep edilen miktara ve hizmetin kapsamına göre değişebilmektedir. Bu konuda bizimle iletişime geçtiğinizde size en uygun hizmet modellerini anlatabiliriz.

Yine bu şekilde kampanya ve indirimler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bayraklı lokma dökümü, hayır işleminizi eksiksiz, hijyenik, hızlı ve layıkıyla yapmak adına sadece bir telefon uzağınızda. Bizi arayın, İzmir lokma firmamızın usta İzmir lokmacı ekibi ile en iyi hizmeti sunalım.